OĞUZ ÖZKAN MUHTAR ADAYLIĞINI AÇIKLADI

GENEL GÜNCEL YAŞAM
43 Defa Okundu

.

OĞUZ ÖZKAN MUHTAR ADAYLIĞINI AÇIKLADI

 

Beldemizde , yerel seçimlere 5 ay kala , muhtar adayları çıkmaya başladı. Evli ve 1 çocuk babası olan OĞUZ ÖZKAN , “muhtarlık yarışında bende varım” dedi.

 

Oğuz ÖZKAN , yapmış olduğu basın açıklamasıyla , Terzialan Beldesi/Çakmakçayır Mahallesi muhtarlığı için adaylığını ilan etti. Basın açıklamasını aynen yayınlıyoruz;

 

Gözlerimi açtığım bu topraklarda sevdalısı olduğum güzel memleketim TERZİALAN için her daim hizmette oldum. En kıymetlilerim Annem babam ablam ve hayat arkadaşım yoldaşım canım eşimle beraber bu yaşıma kadar burada olduk. Eşim ve ben Çan’da çalışmamıza rağmen hala Terzialan’dan vazgeçip gitmedim. Gidemem çünkü sevdalıyım buraya. Şimdi sevdalı olduğum bu topraklara hizmete gece gündüz hazır olarak 2019 seçimlerin de Çakmakçayır mahalle muhtarı adayıyım. Çıkmış olduğum bu yolda Allah hayırlısını versin.” dedi.

Sanal ortamda da adaylığını ilan eden ÖZKAN , yazının yayına hazırlanması aşamasına  kadar , 300 beğeni ile 118 de yorum aldığını belirtelim.

Bizde kendisine çıkmış olduğu bu yolda , başarılar diliyoruz.

 

NOT : Ülkemizde , Yerel seçimler 5 yılda bir yapılmaktadır. Bildiğiniz gibi son olarak , 5 yıl önce 30 Mart 2014 yılında , yerel seçimler yapılmıştı. Ülke genelinde oyların yüzde 45.6’sını AKP ,  CHP yüzde 27.8,  MHP ise yüzde 15.2 oy almıştı. Şimdi ise , 31 Mart 2019 da yerel seçimlerin yapılması planlanmasına rağmen , tarih yine de tam olarak netlik kazanmadı.

 

Yerel Seçimde Kimler Seçilir, Kimleri Seçeriz?

 

Yerel seçimlerde büyükşehir belediye başkanları , il belediye başkanları , ilçe belediye başkanları , belde belediye başkanları , mahalle ve köy muhtarları ile il genel meclisi ve belediye meclisi için üyeler seçilmektedir. 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir