OKULUMUZDA SEYAHATNAME PROJESİ

GENEL YAŞAM
829 Defa Okundu

 

OKULUMUZDA SEYAHATNAME PROJESİ

 

"Çok gezen mi bilir , çok okuyan mı bilir"

Öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, toplumda kitap okuyan insan figürünün yerleşmesini sağlamak, okul servis araçlarında geçirilen zamanı verimli kullanmak, okunan kitap sayısını artırarak ders başarısına katkıda bulunmak, okul servis araçlarında yaşanan sorunları azaltmak amaçlarıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim kapsamındaki tüm okullarda uygulanmak üzere “Seyahatname Projesi” hazırlanmıştır.

"Gezerken okuyan daha çok bilir"

İl Milli Eğitim Müdürümüz Osman Özkan: “Çanakkale il sınırları içerisinde köy yerleşim yerlerinden şehir merkezindeki Taşıma Merkezi Okullara taşınan öğrencilerimizin, Taşıma Yoluyla Eğitimi Erişim servis araçlarında seyahat ederken geçirdikleri süreleri kitap okuyarak değerlendirmeleri projemizin temel çıkış noktasıdır. “Çok gezen mi bilir, çok okuyan mı bilir?” sorusundan hareketle “Gezerken Okuyan Daha Çok Bilir” sentezine ulaştığımız “Seyahatname” projemizin kitap dostu öğrenciler yetiştireceği ümidiyle; öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve eğitim çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” sözleriyle proje ilgili düşüncelerini ifade etti.

“Seyahatname” Projesi Okulumuzda Uygulanmaya Başlandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan "Seyahatname" projesi kapsamında, 5 (Beş) köyden 23 (Yirmi Üç) öğrencinin taşındığı taşıma merkezi Çan Terzialan Şehit Binbaşı Ercan Kurt Ortaokulunda öğrenciler konuyla ilgili bilgilendirildi. Temin edilen kitapların öğrencilere dağıtımı okul proje yürütme kurulunca yapıldı. Kitaplar kelebek takas sistemiyle okunacak ve bitiminde yeni kitap dağıtımı yapılacak.

Seyahatname projesi ile köylerden her gün şehir merkezlerine gelen 10644 öğrencimizin araçlarda geçirdiği bu zamanları belirli bir program dahilinde kitap okuyarak geçirmelerini sağlamak  ,  aynı zamanda cep telefonu ve tabletlere olan bağımlılıklarını azaltmak , kelebek etkisi ile kitap okuma alışkanlığının diğer öğrencilerde de yerleşmesini gerçekleştirerek , öğrencilerin okuma ve okuduğunu anlama kapasitelerinin arttırılması sayesinde okul başarılarına katkıda bulunmak projenin nihai hedefidir denildi.

Verdiği bilgiler için Terzialan Şehit Binbaşı Ercan Kurt Ortaokulu müdürümüz Göksel KURT'a çok teşekkür eder , projenin uygulanmasında başarılar dileriz.

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir