SAĞLAM KAFA SAĞLAM VÜCUTTA BULUNUR

EĞİTİM GENEL YAŞAM
33 Defa Okundu

 

SAĞLAM KAFA SAĞLAM VÜCUTTA BULUNUR

 

Terzialan Şehit Binbaşı Ercan Kurt Ortaokulu , yeni bir projeye daha imza atıyor.

"Sağlam kafa , sağlam Vücutta bulunur" düsturundan hareketle , öğrencileri bilgilendirme amaçlı , seri seminerler yapıyor.

İlk olarak 06 Aralık 2017 Çarşamba günü ,saat 14:00'da projenin açılışını yapan  İlçe Milli Eğitim Müdürü  İbrahim BAL  "Sağlıklı Vücut İçin Ruh Sağlığı" konusu üzerinde dururken ,  saat 15:00'da , Dr.Yusuf ORTA  ise "Sağlıklı Vücüt için hijyen" konusundaki bilgilerini , öğrencilerle paylaştı.

Bir hafta aralıklarla yapılan seminerlerde ,13 Aralık 2017 Çarşamba günü de , Çan Devlet Hastanesi Acil de görev yapan ,  Dr.Nilay BARAN MADAK   "Sağlam Vücut İçin Sağlıklı Beslenmenin Önemi" konusunda bilgilerini , yaklaşık 40 dakikalık pprogramda , öğrencilere aktardı. 

20 Aralık Çarşamba günü  , 4. Seminerde de , Dr.Tarık KARA  "Sağlam Vücut için Ağız ve Diş sağlığı" hakkındaki bilgilerini  , yaklaşık yarım saat boyunca öğrencilerle paylaştı.

27 Aralık 2017 Çarşamba günü ( yarın ) Çan Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmenlerinden H.İbrahim KIRMIŞ  "Sağlam Vücut için spor" konusunu işleyecek.

Son olarakta  4 Ocak 2018 Perşembe günü de, Beldemiz  Sağlık Ocağı Aile Hekimi Aylin ÜRER  "Sağlam Vücuda elektronik cihazların etkisi" konusunda sunum yapacaktır.

6 Aralık 2017 Çarşamba günü , açılış konuşmasında , Okul Müdürü Göksel KURT , bu projedeki amaçlarının , çocukları sağlıklı yaşamaları konusunda bilinçlendirmenin yanında , çevremizde bulunan , çevremizde yetişen öğrencilere örnek oluştarabilecek , okulumuzda öğrenim görmüş kişilerle de buluşturmak olduğunu söyledi. Bunda da başarılı olacaklarını düşündüklerini söyledi. Seminerlere tüm öğrencilerin ve öğretmenlerin katıldığını ve dikkatlice takip ettiklerini belirten KURT , bu perojeden sonra , Veli eğitimlerinin planlandığını söyledi.

Bizde GAZETE  TERZİALAN olarak , bu projeyi gerçekleştiren okul müdürümüz Göksel KURT'u tebrik ediyor , ileriki günlerde yapılacak olan , veli bilgilendirme ve eğitim programlarını merakla bekliyoruz. Yeri gelmişken şunu da belirtmek isteriz.  Başta Okul Müdürümüz Göksel KURT , Dr.Yusuf ORTA , Dr.Nilay BARAN MADAN , Dt.Tarık KARA Beldemizden olup , Okulumuzun yetiştirtirdiği değerlerden olduğu için , gurur duymamak elbetteki elde değil. Hepsine yeri gelmişken teşekkür ediyor , onların yetişmesinde emeği bulunan tüm Öğretmenlerimizin de ellerinde öpüyoruz. 

Okulumuz hakkında detaylı bilgi almak ve okulumuz ile ilgili detaylı haberlere ulaşmak için , okulumuz web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

ŞEHİT BİNBAŞI ERCAN KURT ORTAOKULU WEB SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir