ŞAKA DEĞİL 1 NİSAN TATİL

EĞİTİM GÜNCEL YAŞAM
646 Defa Okundu

.

1 NİSAN PAZARTESİ GÜNÜ OKULLAR TATİL:

31 Mart Tarihinde Yapılacak Olan Mahalli İdareler Yerel Yönetimimleri Seçimleri sonrasındaki gün 1 Nisan Pazartesi günü Okullar Tatil
Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:
Tüm seçimlerde ilk ve ortaokul, lise, üniversite gibi kurumlar oy verme işlemi için kullanılır. Tüm özel ve devlet okullarında oy verme işlemi gerçekleşebilecektir. Oy verme akşam saatlerine doğru sona erer ve sayım aşamasına geçilir. Sayım aşaması geç saatlere kadar sürebilmektedir. Seçimin ertesi günü okulların tekrar eğitim verebilmesi için düzenin eski haline getirilmesi gerekir. Fakat bunun için yeterli süre bulunamamaktadır. Bu yüzden ertesi gün okullar tatil edilmektedir. Yani Milli Eğitim Bakanlığı’nca yapılan resmi açıklama sonucu 1 Nisan 2019 Pazar günü tatildir. Buna ek olarak öğretmenler de idari izinli sayılacaklardır.
31 Mart 2019 Pazar günü gerçekleştirilecek olan yerel seçimler nedeni ile 1 Nisan 2019 Pazartesi gününde tüm yurtta ilkokul, lise, üniversiteler tatil olacak. Eğitim ve öğretim 2 Nisan 2019 Salı gününde kaldığı yerden devam edecek.
Tüm Ülke Genelinde olduğu gibi İlçemiz Çan  , Beldemiz Terzialan da İlk Orta Lise ve Üniversite de Eğitim Öğretime Bir Gün Ara verilecek.