SEÇİM KRİTİKLERİ

GENEL SİYASET YAŞAM
1.877 Defa Okundu

.

Beldemizdeki sandık sonuçlarına göre; ( Resmi Sonuçlardır – 31 Mart 2019 )
Belediye Başkanlığı : Tuncay GÖYMEN – AK PARTİ
Asil Meclis Üyeleri : AK PARTİ : İbrahim ORTA – Ahmet TÜMER – Burhan ALKAN – Mesut CANDAN – Cahit ÇAKAN – Hüseyin TEKİN
Yedek Meclis Üyeleri : AK PARTİ : Engin ÇAYIR – Cihan TAŞ – Şükrü DURMAZ – Mustafa TÜR – Salim TAŞ – Mehmet KARABACAK
Asil Meclis Üyeleri : CHP : Fahreddin KOŞAR – Sebahattin DEMİRCİ – Hüseyin CAN
Yedek Meclis Üyeleri : CHP : Mustafa SAĞIN – Nurhan İŞÇİ – Davut YILMAZ
MUHTARLIK SONUÇLARI : (Resmi Olmayan )
ÇAKMAKÇAYIR MAHALLESİ 
MUHTAR : Turhan ÇETİN
AZALAR : Figen UZUN – İsmail Burak EFE – Sacit ORTA –  Mesut Özkan – Tayfur YAMAN
SÜLE MAHALLESİ 
MUHTAR : Aziz KESKİN
AZALAR : Emre TEKİN – Hasan KAZOVALI – Ali ELKATMIŞ – Aysel SARGAN
SEÇİM NOTLARI ;
 • Terzialan Belediye Meclisi ,  1 belediye başkanı AK PARTİ , 6 AK PARTİ meclis üyesi ve 3 CHP meclis üyesinden oluştu.
 • Belediye Başkanı Tuncay GÖYMEN’in , diğer 2 adayın toplamından fazla oy aldığını görüyoruz.
 • Aynı şekilde Çakmakçayır Mahallesi Muhtarı Turhan ÇETİN’in de , diğer 2 adayı oy oranında katladığını görüyoruz. Bu sonuçlara göre , başkan GÖYMEN ve muhtar ÇETİN’in halk tarafından sevildiğini , hizmetlerinden memnun kalındığını söyleyebiliriz.
 • Süle Mahallesi Muhtarı Erdal TEKİN’de , 13 oy farkıyla muhtarlığı Aziz KESKİN’e kaptırıyor. Erdal TEKİN’e , Süle Mahallesine yaptığı hayır – hasenat – hizmetler için teşekkür ediyoruz. Yeni Muhtar Aziz KESKİN’e de , Allah utandırmasın diyoruz. Çalışmalarında , hizmetlerinde başarılar diliyoruz.
 • DSP den Çan 1.sıra İl Genel Meclis Üyesi adayı olan , beldemizden Cavit KAÇAN’ın kabul görmediğini , yada kendini tanıtamadığını , ifade edemediğini görüyoruz. Süle Mahallesi hariç 325 oy alıyor. Sadece beldemizde 1494 seçmen bulunurken , bu kadar az oy alması , elbetteki düşündürücü. Artı Çan merkez ve Köylerini düşündüğümüz zaman , çok cüzi bir oy aldığını görüyoruz. Çok daha fazla oy alması , desteklenmesi gerekirdi.
 • Başkan GÖYMEN’in , Süle Mahallesinden , tahminlerin üzerinde oy aldığını farkediyoruz.
 • Başkan GÖYMEN’in parti değiştirerek kaybettiği oylarını , çalışarak , hizmet yaparak veyahutta Bülent TURAN faktörüyle tekrar geri aldığını söyleyebiliriz.
 • 2014 seçimlerinde MHP den aday olan GÖYMEN : 785 oy alırken , 2019 seçimlerinde AK PARTİ den aday olan GÖYMEN ,oyunu 36 fazlalaştırarak : 821 oy alıyor. Yani GÖYMEN’in 2014 teki oyunu koruduğunu görüyoruz.
 • Çakmakçayır Mahallesinde 77 kişinin sandığa gitmeyerek , oy kullanmadığını görüyoruz.
 • Süle Mahallesinde de 11 kişinin sandığa gitmediğni görüyoruz.
 • 2014 seçimlerinde beldemizde 26 oy alan CHP’nin , 2019 yılı seçimlerinde 406 oya çıkaran Feride DEMİRBAŞ’ı da tebrik ediyoruz. Medeni bir cesaret göstererek aday olmasını , aktif olmasını kutluyoruz. Kesinlikle çok çalıştı , çaba gösterdi , emek verdi. Elbetteki bu bir yarıştır , ne olursa olsun unutmamak gerekir. Sonuçlar belli olunca , başkan GÖYMEN’i de , centilmenlik göstererek bizzat tebrik ederek kutlamıştır. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Feride DEMİRBAŞ sayesinde , beldemizde seçimlerin daha bir ılımlı  kavgasız , gürültüsüz geçtiğini düşünüyoruz. Gerek iş hayatında , gerekse siyasi hayatında başarılar diliyoruz.
 • Beldemizde AK PARTİ’nin kurucuları arasında bulunan Arif YUMUŞAK’ın , saf değiştirerek MHP’den belediye başkan adayı olmasına , vatandaşlar tarafından sıcak bakılmadığını , pirim verilmediğini görüyoruz. 2014 seçimlerinde 785 oy alan MHP’nin , 2019 seçimlerinde 158 oy aldığını görüyoruz. Elbetteki düşündürücü. 
 • Ufak – tefek sataşmalar olsa da , kavgasız – gürültüsüz hoş görü içerisinde bir seçim geçirdiğimiz için , 3 belediye başkan adayımıza , 5 muhtar adayımıza , 1 il genel meclis üyesi adayımıza çok teşekkür ediyoruz. 
previous arrow
next arrow
Slider