ŞEHİDİMİZE VEFA ZİYARETİ

GENEL GÜNCEL YAŞAM
64 Defa Okundu

 

ŞEHİDİMİZE VEFA ZİYARETİ

4 Haziran 2018…

Beldemizden , J.Binbaşı Ercan KURT‘un şehit edilişinin 6.yılı…

Bu sebeple , her yıl olduğu gibi , bu yılda arkadaşları onu unutmadı ve yıldönümü olan 4 Haziran’da , Ankara’da mezarı başında(Cebeci Askeri Şehitliği ) onu anarak , dua ve niyazda bulundular.

Bol bol yasin-i şerifler ve fatihalar okuyarak ruhuna bağışladılar. Mezarındaki çiçeklere de bol bol su döktüler.

Konu ile ilgili görüştüğümüz arkadaşları Hüseyin KÜÇÜKAhmet KAMALI ve Ümit BECEREN gazetemize şunları söylediler; “Arkadaşımız Ercan’ın şehit edilişinin 6.yılı. Bizde arkadaşları olarak , genelde her yıl olduğu gibi bu yılda Ankara’daki mezarı başında , onu dualarla andık. Elbetteki hüzünlendik , ağladık , ciğerimiz bir kez daha yandı. Çünkü çocukluğumuz olsun , okul yıllarımız olsun , gençliğimiz olsun hep birlikteydik. Aynı sınıftaydık. Ne kadar üzülsek te , ona doyamasak ta , o şehit olarak en yüce mevkiye ulaştı. Biz onu ziyaret ederek , en azından ona karşı görevimizi yaptığımızı düşünüyoruz. Ayrıca , Başkent Ankara’ya gelmişken elbetteki Anıtkabir’i ziyaret etmeden olmazdı. Rehber eşliğinde Anıtkabir’i ziyaretimiz de muhteşemdi. Anıtkabir’i daha önce de kaç kez ziyaret etmemize rağmen , bir çok eksiğimiz olduğunu gördük. Rehber tedarik ederek , bizleri bilgilendiren değerli komutanımıza da teşekkür etmeden geçemeyeceğiz. Daha sonra Hacı Bayram-ı Veli Hazretlerinin türbe , Camiini ve çarşısını ziyaret ettik. 1.Meclis , 2.Meclis ( Cumhuriyet Müzesi ) ni ziyaret etme imkanımız oldu. Beştepe’de , halka açık olan Millet Camiini ve  15 Temmuz  Şehitler Anıtını ziyaret etme fırsatımız oldu. Bol bol Metro ve Ankaray ile seyahat ettik. Genelde ,  karayoluyla geldiğimiz Ankara’ya , bu sene değişiklik yaptık ve hava yolu ile yolculuk yaptık. 1 saatte Ankara’ya varılıyor. Yine bol bol müze ziyaretleri yaptık. Rahmetli Alparslan TÜRKEŞ‘in kabrini de ziyaret ettik. Kitap ve Hat sanatı ile ilgili sergileri gezdik. Gençlik parkı , Ankara güneşi lunaparkı , Ankara garı , Melike Hatun Camii gibi yerleri ziyaret ettik. 1 gece – 2 günlük Ankara gezimiz çok verimli geçti. Dolu dolu geçirdik. 2019 yılı için şimdiden planlar yapmaya başladık bile” dedi.

Bizde GAZETE TERZİALAN olarak , vefakar arkadaşları tebrik ediyor , şehidimiz J.Binbaşı Ercan KURT başta olmak üzere , tüm şehitlerimizi de rahmet ve minnet ile anıyoruz. Allah hepsine gani gani rahmet eylesin.

 

Şehit Binbaşı Ercan KURT ‘un ÖZGEÇMİŞİ: Jandarma Binbaşı Ercan KURT, Çanakkale İli, Çan İlçesinde 01.01.1974 tarihinde doğmuştur.
01.09.1992 tarihinde İzmir Maltepe Askeri Lisesinden ,
30 08.1996 Yılında Kara Harp Okulundan , Teğmen rütbesiyle mezun olmuştur.
09.09.1996 da Tuzla Piyade Okul Komutanlığı emrinde göreve başlamıştır.
18.06.1998 Tarihinde Jandarma Okullar Komutanlığı, Jandarma Subay temel kurs Komutanlığından mezun olmuştur.
05.07.1998 tarihinde Van Jandarma Komando Tabur Komutanlığında, Komando Tim Komutanı olarak , Jandarma Teğmen rütbesiyle göreve başlamıştır.
1999-2011 yılları arasında sırasıyla…
Van- Gülpınar İlçe Jandarma komutanlığı asayiş komando bölük komutanlığı
İzmir 10. Jandarma Eğitim Taburu Komutanlığı 2.Bölük Komutanlığı
Jandarma Genel Komutanlığı harekat başkanlığı
plan harekat teşkilat daire plan ve koordinasyon Şube Proje Subaylığı
Şırnak Merkez İlçe Jandarma Komutanlığı
Jandarma Genel Komutanlığı harekat başkanlığı
Milli büro irtibat subaylığı görevlerinde bulunmuştur.
2011 yılı Genel atamalarında, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı ,Lice İlçe Jandarma komutanlığı emrine atanan Jandarma Binbaşı Ercan KURT,
17.07.2011 tarihinde ilçe Jandarma Komutanı olarak göreve başlamıştır.
04.06.2012 günü , 09:25 sıralarında, Diyarbakır ili , Lice ilçesi , Abalı Köyü , İntepe mevkiinde, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne kasteden terör örgütleri mensuplarınca , uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı maddenin infilak etmesi sonucu ŞEHİT olmuştur.
Şehit Binbaşı Ercan KURTFatma Kurt(36) ile Evli Olup, Koray(6) ve Gökçe(2.5) İsimlerinde 2 çocuk babasıdır.(2012 yılı itibariyle)

Şehidimiz Ercan KURT için adına belde mezarlığında anıt mezar yapıldı ve 27.06.2012 tarihinde açılışı gerçekleştirildi.

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir