ŞEHİTLER ANITI AÇILDI

FOTO GALERİ YAŞAM
38 Defa Okundu

 

ŞEHİTLER ANITI AÇILDI

 

Terzialan Belediyesi tarafından yapımı kısa süre içerisinde tamamlanan ve Terzialan’lı şehitlerin isimlerinin yazılı olduğu anıt düzenlenen törenle açıldı.
28.03.2014 Tarihinde Gerçekleşen açılış törenine Çan Kaymakamı Nurettin Kakillioğlu, 116’nce Jandarma Eğitim Alay Komutanı Jandarma Albay Timuçin Alper, Çan İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Hakan Fırat, Terzialan Belediye Başkanı Bahattin Sağın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, 202 yılında şehit olan Kurmak Binbaşı Ercan Kurt‘un babası Ahmet Kurt, annesi Zehra Kurt ve belde halkı katıldı.
Belediye Başkanı Bahattin SAĞIN Yaptığı Konuşmada Kısaca Şunları Söyledi.
Başta Şehit Binbaşı Ercan Kurt olmak üzere 21 şehidimizi hatırlamak ve unutmamak amacıyla bu anıtı inşa ettirdik. Bir nebze de olsa aziz şehitlerimize karşı görevimizi yapmaya çalıştık. Dualar bu dünyada da ebedi hayatta da bize lazım. Biz bu topraklarda rahatça, özgürce yaşıyorsak bunu atalarımza sonrada aziz şehitlerimize borçluyuz. Tarihini, ecdadını ve dedelerini unutan ülkeler batmaya mahkumdur. Burası sadece bir kabristanlık değildir. Burası bizim tarihimizdir. Bu tarihi dedelerimiz yazmıştır.” dedi.
Sağın’ın konuşmasının ardından kurdele kesilerek Anıt açılışı gerçekleştirilirken, açılışın ardından söz alan Şehit Binbaşı Ercan Kurt‘un annesi Zehra Kurt; “Ben bir şehit torunuyum. Şimdi de şehit annesiyim. Şehit oğlumla ve bütün şehitlerimizle gurur duyuyorum.” dedi.
Gerçekleşen törenin ardından katılımcılara pilav ayran ikram edildi.

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

1.BÖLÜM


TERZİALAN ŞEHİTLİK AÇILIŞI -1- paylaşan: caner-sert

 

2.BÖLÜM


TERZİALAN ŞEHİTLİK AÇILIŞI -2- paylaşan: caner-sert

 

10170842_1460319130867092_2001199992_n

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir