SICAK ASFALTTA SONA GELİNDİ

GÜNCEL YAŞAM
259 Defa Okundu

.

28 Eylül itibariyle başlayan sıcak asfalt çalışmalarında sona gelindi. Yarın(03.10.2020) itibariyle çalışmaların tamamlanması planlanıyor. Orman depolarının yanından yani haşlamalıktan başlayan sıcak asfalt , çevre yolu , eski eczane önünden ana yola bağlanıyor , Okul , Çakılköy sapağı , Süle mahallesi ve Kazabat sapağına kadar tamamlanmış olacak. Böylece 2.etap sıcak asfalt çalışmaları şimdilik tamamlanmış olacak. 3. etap asfalt çalışmaları ise önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde kaldığı yerden , Tepeköy sırtına kadar , sıcak asfaltın tamamlanması öngörülüyor.
03.10.2020 itibariyle bitirilecek olan sıcak asfalt çalışmalarında yolun 2.5 km lik kısmı tamamlanmış olacak.
Bugün(02.10.2020) Süle Mahallesinden itibaren yol trafiğe kapalı. Geçişler , Süle Mahallesi girişinden itibaren , güzergah Çakılköy tarafından sağlanıyor. Çakıl köy sapağından itibaren Belde içi tüm yollar açık.
Sıcak asfalt çalışmalarında  Karayolları , İl özel idare ve Belediye çalışanlarından oluşan yaklaşık olarak 30 kişilik bir ekip çalıştı.
Bu çalışmalar esnasında , sıcak asfalt çalışmalarının başladığı ilk gün(28.09.2020) , Çanakkale Valisi İlhami AKTAŞ , Çan Kaymakamı Mustafa GÜRDAL , Belediye başkanı Tuncay GÖYMEN‘i makamında ziyaret ederek , sıcak asfalt çalışmalarını yerinde incelediler.
Bugün(02.10.2020) saat 16:00 da Çan Kaymakamı Mustafa GÜRDAL , Belediye Başkanı Tuncay GÖYMEN‘i ziyaret ederek , sıcak asfalt çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Bizde Terzialan Gazetesi olarak , başta Belediye Başkanı Tuncay GÖYMEN olmak üzere , Belediye encümenlerini , Belediye çalışanları , Karayolları çalışanları , İl Özel İdare çalışanları ve emeği bulunan herkese canı gönülden teşekkür ediyoruz.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ