TEKİRDAĞLI MOTORSİKLETÇİ DOSTLAR 4.KEZ BELDEMİZ’DEYDİ…

GENEL SPOR YAŞAM
2.638 Defa Okundu

.

Terzialan Belediyesi’nin davetlisi olarak beldemize gelen ve gelenekselleşen , Tekirdağlı ve İstanbullu motosikletçi dostlar , 4.kez beldemizi ziyaret etti.
2016 yılından beri , Nisan ayında beldemize gelerek , Terzialan Belediyesi’nin misafiri olan Tekirdağlı ve İstanbullu motorcu dostlar , Kaz Dağı eteklerindeki beldemizin doğa ile iç içe güzelliklerini gezerken  , diğer taraftan da motorlarını sergileme fırsatı buluyorlar.
20 Nisan 2019 Cumartesi günü , saat 13:45’te Tepeköy sırtında motorcu dostları karşılayan Terzialan Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ufuk TEKİN ve Çan Amatör Telsizciler başkan ile ekibi , ardından da , saat 14:00 gibi , Jandarma Trafik korumasıyla , kortej eşliğinde  beldemize giriş yapan Tekirdağlı motosikletçi dostları , Terzialan Belediye Başkanı Tuncay GÖYMEN ve belde halkı karşıladı. Önce makamında misafirlerini ağırlayan GÖYMEN , katılımları için temod gurubu başkanı Kadir YENİPAZARLI‘ya ve bu organizasyonun olmasında büyük emeği bulunan Muammer DİRLİK‘e birer plaket takdim etti. Başkan GÖYMEN‘de çam sakızı çoban armağanı olan el dokuması halıları kabul etti. Bildiğiniz gibi , Terzialan  organizasyonunu , güzergah tahsisini , kimlerin katılacağı ,  toplu şekilde gemi yolculuğunu , otel odaları tahsisini , yemek organizasyonunu ,  yoldaki emniyet tedbirlerine varıncaya kadar bütün detayları ile Muammer DİRLİK‘in hazırladığını , ince detaylarına varıncaya kadar bir kaç ay plan yaptığını biliyoruz. Kendisine bu emekleri için sonsuz teşekkürler.
Belde meydanında motorlarını sergileyen Tekirdağ ve İstanbullu dostlar , ardından da kocaçınarlar da düzenlenen yemeğe katıldılar. Burada , Neyzen Ferit YAVUZ , başkan GÖYMEN‘e bir adet neyzen ile kendi doldurmuş olduğu cd’sini hediye etti. Bu arada şunu da belirtelim ki , hava yağmurlu olmasaydı , Belde meydanında , Neyzen Ferit YAVUZ dan resital dinleyecektik.
Burada salıncağa binerek stres atan Tekirdağ ve İstanbullu  dostlar  , çayın kenarında yeşillikler üzerinde yürüyüş yaptılar.
Yemek sonrası yağmur’un da başlamasıyla tekrar belde meydanına dönen motorcu dostlar , çay , kahve ikramlarının ardından muhabbete koyuldular.
Bu arada temod grubu başkanı Kadir YENİPAZARLI , Fen İşleri Müdürü Ufuk TEKİN ve Terzialan Gazetesinden Ahmet KAMALI ile birlikte , yardıma muhtaç ailelere Ramazan Erzak Paketi dağıtarak onları sevindirdi. Bu yardımlar için temod grubuna da çok teşekkür ediyoruz. Bildiğiniz gibi daha önce de bir çok kez yardım da bulunulmuş hatta son olarak ta , düğün salonu için de belediyeye  bağışta bulunmuşlardı.
Bu organizasyona belde halkının yanısıra , Çan Esnaf Odası Başkanı Emin GÖRGÜN , Çan Trac başkanı(amatör telsizciler) Arif TEKİN ve yardımcısı Engin EKER , Çan esnaflarından Murat ÖZDEMİR , AK PARTİ Belde başkanı Ahmet TÜMER , Çakmakçayır Mahallesi Muhtarı Turhan ÇETİN , Çan AK PARTİ İl Genel Meclis Üyeleri  Ömer ŞAHİN ile Murat OKAN , Çan AK PARTİ İlçe başkanı Orhan ARSLAN , Belediye meclis üyeleri , Belediye personeli  de katıldı.
Temod derneği başkanı Kadir YENİPAZARLI ile beldemize düzenlemiş oldukları gezi ile ilgili bilgiler aldık. Kısa bir röportaj yaptık. Duygu ve düşüncelerini sorduk. Kısaca sizlerle paylaşmak istiyoruz.
Kadir YENİPAZARLI : ” 2019 yılının ilk gezisini , Terzialan Beldesine yapıyoruz. Bugün buraya gönül dostu 70 motorcu arkadaş ile geldik. İstanbul dan aramıza katılan arkadaşlarımız var , Bursa dan katılan dostlarımız var. Tekirdağ harici gelen 40 – 50 gibi motorcu dostumuz da var. Aramızda eşi ile birlikte gelenler var , çocuklarıyla gelenler var. Amacımız gezdiğimiz yerlerde güzel bir izlenim bırakabilmek , gezmek , görmek , yeni yerler keşfetmek , kaz dağlarının eteklerindeyiz mesela şuan. Çok şanslısınız. Yeni arkadaşlarla tanışmak , motorculuğu insanlarımıza sevdirmek istiyoruz. Gençlerimize örnek olmak istiyoruz. Trafikte bizde varız diyoruz. Biz grup olarak beldenize geldiğimiz gibi , Gelibolu , Bozcaada , K.kuyu , Altınoluk  gibi , yurt içi ve yurt dışı bir çok yere gezilerimiz oluyor. Her hafta olmasa bile 15 günde bir gezilerimiz oluyor. Grubumuz ,  İstanbul dan katılımcılar olsa da , genellikle Tekirdağlılar dan oluşuyor. Ekibimiz şuan için 90 kişidir. İsteyen herkes şartları yerine getirdikten sonra grubumuza katılabilirler. Grubumuz da her kesimden arkadaşlarımız var. Mesela  Polis , doktor , Neyzen , Öğretmen , Asker v.s. Bizler beldenizi ziyaret etmekten çok memnunuz. Önümüzdeki yıllarda Terzialan ile ilgili güzel planlarımız da var. Mesela buraya yaptığımız ziyareti , daha kalabalık motorsiklet grubu ile yaparak , burada festival yapmayı planlıyoruz. Başkanımız Tuncay beye , Fen işlerinden Ufuk beye , Çan Trac başkanı Arif beye , amatör telsizci dostlara , emekçi arkadaşlara , belediye personeline ve misafirperver Terzialan halkına çok teşekkür ediyoruz. 4 yıldır Terzialan’a gelmekten büyük keyif alıyoruz. Seneye nasipse yine gelmeyi düşünüyoruz. Tekrar görüşebilmek umuduyla diyorum” dedi.
Saat 18:00 gibi beldemizden ayrılan motosikletçi dostlar , bu akşam Yenice – Köknar otelde konaklayacaklar ve yarın 21 Nisan Pazar günü de , öğle vakitlerinde , Edremit üzerinden Tekirdağ’a dönmeyi planlıyorlar.
Kazasız belasız hayırlı yolculuklar diliyoruz.
TEMOD HAKKINDA
Motosiklet Ehliyetine sahip Tekirdağ ismini lekelemeden onurla taşıyabilecek, motosiklet sevdasına gönül veren kişiler tarafından kurulmuştur. Amacımız halkımızla elele olmak, motosiklet kültürünü yaygınlaştırmak, diğer araçların trafikte hakkı olduğu kadar motosikletlerin de hakkı olduğunu , diğer sürücülerin motosiklet kullanıcılarının farkında olmalarını sağlamaktır. Ayrıca yapacağımız geziler ile birlikte, şehrimizi tanıtıcı etkinlikler düzenlemek ve güzel paylaşımlarda bulunacak toplantılar gerçekleştirmektir.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

previous arrow
next arrow
Slider