TERZİALAN İLKOKULUN’DAN ANLAMLI ZİYARET

EĞİTİM GENEL YAŞAM
50 Defa Okundu

 

TERZİALAN İLKOKULUN'DAN ANLAMLI ZİYARET

 

12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulu ve Mehmet Akif ERSOY'u anma etkinlikleri kapsamında ,  Terzialan Belediyesi ile Bayramiç Belediyesi organizasyonuyla , Terzialan İlkokulu 3. ve 4. sınıf öğrencileri , Milli Şairimizin , Bayramiç'te doğup büyüdüğü evi ziyaret etti.

Restore edilip Müze haline getirilen evin , ziyaretçi akınına uğradığı biliniyor. Geçtiğimiz yıl  , Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY'un evi , aslına uygun olarak büyük bir restarosyon dan geçirilerek , Ekim 2017'de , Başbakan Binali YILDIRIM'ın ve Milletvekillerin katılımıyla düzenlenen bir törenle açılmıştı. Şair Mehmet AKİF'in , çocukluğunun bir dönemini bu evde geçirdiği söylenmektdir.

13.03.2018 Salı günü , sabah 10:30' da  Terzialan İlkokulu önünde hazır bulunan öğrenci ve öğretmenleri , Terzialan Belediye Başkanı Tuncay GÖYMEN . Bayramiç'e uğurladı.

Bayramiç'e ulaşan öğrencilerimiz burada , Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY'un evinin yanısıra , Hadım Konağı , Taş Köprü'yü , Mehmet Akif'in babasının görev yaptğı Camiyi de ziyaret etmeyi unutmadılar.

Ardından , Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin ARSLAN'ı makamında ziyaret eden Öğretmen ve Öğrencilerimiz , Başkana çiçek ikram etmeyide unutmadılar. Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin ARSLAN'da jest yaparak , günün anlam ve önemine dair , Okul Müdürümüz Nait BOZ'a bir adet Şair Mehmet Akif  ERSOY'un eski ve yeni kimliğini gösteren bir tablo hediye ettiler.

Daha sonra saat 14:00'da dönüş başladı.

Konu ile ilgili görüştüğümüz , Terzialan İlkokul müdürü Nait BOZ gazetemize şunları söyledi; "12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulu ve Mehmet Akif ERSOY'u anma etkinlikleri kapsamında , Terzialan Belediyemiz ile Bayramiç Belediyemizin katkılarıyla , Milli Şairimizi , Öğrencilerimize daha yakından tanıtmak ve yerinde göstermek amacıyla böyle bir organizasyon planladık. Terzialan Belediye Başkanımız Tuncay GÖYMEN'e ve Bayramiç Belediye Başkanı Sadettin ARSLAN'a katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunuyorum. Bugün Salı günü (13.03.2018)  3. ve 4. sınıf öğrencilerimizi götürüyoruz.15.03.2018 Perşembe günü 1. ve 2. sınıf öğrencilerimizi , son olarakta 16.03.2018 Cuma günü de Anasınıfı öğrencilerimizi götüreceğiz. İleriki günlerde daha farklı projerimiz de olacak." dedi.

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir