TÜBİTAK BİLİM FUARI GERÇEKLEŞTİ

EĞİTİM GENEL YAŞAM
854 Defa Okundu

.

Ş.Bnb.Ercan KURT Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARLARI projesi , büyük bir katılımla gerçekleştirildi.
Ş.Bnb.Ercan KURT Ortaokulu Müdürü Göksel KURT ve Proje Öğretmenlerinden Nilgün KURNAZ’ın önderliğinde , 02.05.2019 Perşembe günü , saat 10:00’da , Tezialan Belediyesi / Kapalı Düğün Salonunda başlayan Bilim Fuarı , akşam 16:00’a kadar devam etti.
Ş.Bnb.Ercan KURT Ortaokulu Müdürü Göksel KURT konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı;”TÜBITAK 4006 Bilim Fuarını bugün gerçekleştirdik. Bize her türlü destek sağlayan ve açılışımıza bizzat katılan Belediye Başkanımız Sayın Tuncay GÖYMEN’e , İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman ÖZKAN a , Çan Orman İşletme Müdürü Sayın Mehmet AKKAN’ a , Çan Şehit Engin Eker Ortaokulu Müdürü Sayın Ali GÜLEÇ’ e , Çan Özer Ortaokulu Müdürü Sayın Bedri ÇORAK’a , Etili Ortaokulu Müdürü Sayın Burhan AYVAZ’a , Terzialan İlkokulu Müdürü Sayın Nait BOZ’a ; Bilim Fuarının hazırlanmasında gecesini gündüzüne katarak çalışan Proje Yürütücümüz Fen Bilgisi Öğretmenimiz Nilgün KURNAZ’a , özverili çalışmalarıyla proje hazırlamada ve salonun düzenlenmesinde çaba sarf eden Müdür Yardımcımız Burcu GEZGİN ‘e , Halit AYDIN’a’ , Cahit YILDIZ’a , Bahadır KURNAZ’a , Tuğçe ALBAYRAK’a , Gökhan ASARDAĞ’a ; proje hazırlayan Merve N.PULLU’ya , Gülden ARDA’ya ve Özlem ÖZDEMİR’e; öğrencilerime ve velilerimize teşekkürler…”dedi.
FUAR NOTLARI;
  • Bilim fuarı açılışı , Çan İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman ÖZKAN , Terzialan Belediye Başkanı Tuncay GÖYMEN ve Ş.Bnb.Ercan KURT Ortaokulu Müdürü Göksel KURT tarafından yapıldı.
  • Ş.E.Eker İlkokulu öğrencilerinin Folklor gösterileri ilgiyle izledi ve fuara renk kattı. Öğretmenleri Hakan ÇELİK’e teşekkür ediyoruz.
  • Öğrencilerin günün anlam ve önemine binaen , tek tip tişört giydiği görüldü.
Dart projenin parçasıydı ve büyük ilgi gördü , öğretmen ve öğrenciler birbirleriyle yarıştı.
  • Kültürü yaşat ki , devlet yaşasın isimli proje de , eskiden sokaklarda seyyar satıcılar tarafından satılan renk renk macun da(şifalı tatlı osmanlı macunu) büyük ilgi gördü ve tüm misafirlere ikram edildi.
  • Doğal meyve suyu ile paket meyve suyu arasındaki fark gibi projeler birbirleriyle yarıştı. 50 kg. portakal kullanıldı.
  • Doğal belirtec patlıcan , Ayakta Satranç , Şifreli dolap , Şifalı tatlı Osmanlı macunu , Bizim Türkülerimiz , T.C. Kimli numaralarımız , Hilal taktiği , Mangala öğreniyorum – sosyalleşiyorum , En yoğun kim , Yaprak kromotografisi , C vitamini deposu , Bak şu nişastanın marifetine , En verimli gübre , Çizgi film makinesi gibi birbirinden güzel 24 proje ilgi ile incelendi.
  • Bilim fuarına projeleriyle 5 – 6 – 7 ve  8. sınıflar katıldı.
  • Katılan misafirlere kuru pasta ve meyve suyu ikram edildi.
  • Çan dan bir çok Okul , Bilim Fuarına büyük ilgi gösterdi.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ