VALİ AKTAŞ BELDEMİZİ ZİYARET ETTİ

GENEL YAŞAM
240 Defa Okundu
.
Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere 10.06.2021 Perşembe günü beldemizi ziyarete gelen Çanakkale Valisi Sayın İlhami AKTAŞ , Çan Kaymakamı Sayın Mustafa GÜRDAL ve Belediye Başkan vekili Sayın İbrahim ORTA ile birlikte  ilk olarak Süle Mahallesi Muhtarlığını ziyaret ettiler.
Sayın Valimizin ilk durağı Süle Mahalle Muhtarlığı ve Muhtarlığın gençler için kurmuş olduğu kütüphane oldu. Süle Mahallesi Muhtarı Aziz KESKİN ile bir süre görüşerek sohbet eden Valimiz , mahallenin genel durumu ve talepleri hakkında bilgi aldı. Süle Mahallesi sakinleri ile de bir süre sohbet eden Valimiz , köy sakinlerinin talep ve sorunlarını dinledi. Süle Mahalle Muhtarı Aziz KESKİN’in kurduğu kütüphaneyi de ziyaret eden Vali AKTAŞ , kütüphane hakkında bilgi aldı. Kütüphane de Üniversite öğrencileriyle de görüşen AKTAŞ ,  onlara bazı bilgiler de verdi. Öğrenciler tarafından Vali AKTAŞ‘a çiçek takdim edildi. Bilindiği üzere  Kütüphane de , Çocuk kitapları , Hikaye , Roman , Tarihi , Genel Kültür olmak üzere yaklaşık 1500 kitap bulunuyor. Bu yönüyle Kütüphane Basında geniş yer almış hatta Ana Haber bültenlerine de konu olmuştu. 1 saate yakın burada kaldı.
Daha sonra Terzialan İlkokulu ve Terzialan Şehit Binbaşı Ercan KURT Ortaokulu’nu ziyaret eden Vali İlhami AKTAŞ , derse katılarak Öğretmen ve Öğrenciler ile bir süre görüşerek sohbet etti.
Eğitim yatırımları kapsamında temeli atılan Terzialan İlkokulu inşaatında da incelemelerde bulunan Vali İlhami AKTAŞ , okulun yapım aşaması hakkında yetkililerden bilgi aldı.
Vali AKTAŞ , Terzialan Orman Deposu’na da ziyarette bulundu.
Orman muhafaza memurları ve işletme personeli ile bir süre görüşerek sohbet eden Vali AKTAŞ, çalışmalar hakkında bilgi alarak başarılar diledi.
Vali İlhami AKTAŞ’ın ziyaret programına , Çan Kaymakamı Sayın Mustafa GÜRDAL , Belediye Başkan Vekili Sayın İbrahim ORTA , İl Emniyet Müdürü Sayın Faruk KARADUMAN , İlçe Emniyet Müdürü Cengiz AKPINAR ,  İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıd. Başçavuş Özkan METİN ,  Çan Ak Parti İlçe Başkanı Ömer ŞAHİN , Orman İşletme Müdürü Özgür AKTAŞ , Ak Parti eski Çan İlçe Başkanlarından Sebahattin GÜNER , Süle Mahallesi Muhtarı Aziz KESKİN eşlik etti. Terzialan Belediye Başkanı Tuncay GÖYMEN rahatsızlığı dolayısıyla bu görüşmeye katılamadı. Vali AKTAŞ ve beraberindekiler program sonrası kısa bir doğa yürüyüşü de yaptılar.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir