VALİ ORHAN TAVLI’DAN BELDEMİZE ZİYARET

GENEL YAŞAM
342 Defa Okundu

.

Çanakkale Valisi Orhan TAVLI , 10.06.2020 Çarşamba günü saat 11:00 de beraberindeki heyet ile birlikte Beldemizi ziyaret etti.
Vali TAVLI‘ya , İl Özel idare genel Sekreteri Sayın Abdullah KÖKLÜ , Çan Kaymakamı Sayın Mustafa GÜRDAL , Yenice Kaymakamı Sayın Ahmet BAŞER , Bursa Kara yolları 14.Bölge Müdürü Sayın Ömer GÜZEL , Ak Parti İl Genel Meclis üyesi Murat OKAN , Çan Ak parti İlçe Başkanı ve aynı zamanda İl Genel Meclis üyesi Ömer ŞAHİN , Çakmakçayır Mahalle Muhtarı Turhan ÇETİN , Süle Mahallesi Muhtarı Aziz KESKİN , Karakoca Köyü Muhtarı Enver KEÇİLİ ve Terzialan Belediyesi meclis üyesi İbrahim ORTA eşlik etti.
Vali TAVLI ve beraberindeki heyeti çiçekler ile karşılayan Terzialan Belediye Başkanı Tuncay GÖYMEN , konuklarını makamında ağırlayarak çay , kahve ikramında bulundu. Terzialan – Çan bağlantı yolunun yapılması konusunda görüşmeler de yapan heyet , bu görüşmeler sonucunda teknik personelin , Çan Kaymakamı Mustafa GÜRDAL başkanlığında toplanıp , yolun maliyeti ve teknik incelemelerinin yapılması için çalışma yapılmasına karar verildi. Ayrıca Çan Kaymakamı Mustafa GÜRDAL ile İl Genel meclis üyesi Murat OKAN  1 nolu merkez Camii zeminin de yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Heyetin sosyal mesafe kurallarına dikkat  ettiği gözlerden kaçmadı.
Ardından yapımı devam eden Şehit Binbaşı Ercan KURT sosyal tesislerini gezerek incelemeler de bulunan heyet , ardından Beldemizden ayrıldı. Bu arada şu notu da düşelim. Dün açıklanan kararname ile 4 yıldır Çanakkale Valisi olan Orhan TAVLI , Muğla Valiliğine atandı. Çanakkale yeni Valisi de , 4 yıldır Nevşehir Valiliğini yürüten 1970 doğumlu İlhami AKTAŞ oldu. Ülkemize , Memleketimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ