YARALAR SARILIYOR

GENEL YAŞAM
203 Defa Okundu

.

26.01.2021 Salı günü , sabaha karşı 05:00 – 06:00 saatlerinde , elektrik kontağından çıkan yangın da , Sevcan & Davut ÇAKAN çiftinin evi tamamen yanarak kül olmuştu. Çıkan yangın maddi hasara yol açarken , ev kullanılamaz hale gelmiş , can kaybı olmaması sevindirmişti. Evde yapılan incelemeler de , evin iç kısmının , strafor ile kaplı olduğu ve bunun için çok çabuk alev alarak yandığı anlaşılmıştı.
Terzialan Belediyesi de yerinde yapılan incelemeler sonrası derhal enkaz kaldırma çalışmalarına başlamış , Terzialan Belediye Başkanlığı olarak , ivedi bir şekilde kolları sıvayarak , plan – projeler çizilerek , vatandaşlarını en kısa süre de evlerine kavuşturmak için , kış günün de hemen inşaat çalışmalarına başlamıştı.
2 Şubat 2021 itibariyle alt betonu dökülerek , hızlı bir şekilde tuğla örme çalışmalarına da başlanmıştı. Konu ile ilgili gazetemize bilgi veren Terzialan Belediye başkanı Tuncay GÖYMEN , hava şartlarının müsaade etmesi durumunda , binayı 1 – 2 ay gibi kısa bir sürede bitirmeyi planladıklarını söyledi. 2 aileyi de en kısa zamanda evlerine kavuşturmak istediklerini söyledi. Bilindiği üzere çıkan yangında Davut ÇAKAN‘ın evi tamamen kül olurken , Davut’un evine dayalı olan Celil ÇAKAN‘ın evi de büyük hasar alarak , kullanılamaz hale gelmişti. Celil ÇAKAN da eski belediye çalışanların dan olup , emekli olmuştu.
Yangın sebebiyle Terzialan Belediyesi seferber olurken , Çan Kaymakamlığı da maddi – manevi destek veriyor.  Vatandaşların da evin ihtiyaçları için destek olacakları öğrenildi. Allah yardımcı olan herkesten razı olsun , yapılan hayırları da kabul etsin inşallah diyoruz. Tez zamanda evlerine kavuşmalarını diliyoruz.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir