YENİ TAPULAR ASKIDA

GENEL YAŞAM
357 Defa Okundu

.

Yapılan açıklamada , Kadastro düzenleme çalışmaları tamamlanmış olup , yeni tapular  O.Nuri ÇETİN Belde kahvesinde askıya çıkmıştır ,  geçici askıya 15 gün içinde itiraz hakkı bulunmaktadır ,  yeni tapular 30 gün askıda kalacaktır denildi.
Bilindiği üzere , 2020 yılı Kadastro çalışmaları ve düzenlemeleri kapsamında , 1982 yılındaki tapulama çalışmalarında , Uçak fotoğraflarındaki kaymalar dolayısıyla , mağduriyetleri gidermek amacıyla , 2020 Şubat ayında tekrar çekilip güncellenen Uçak fotoğraflarındaki sınır kaymaları düzeltilip , eski Ata sınırlarına alınmıştı.
Konu ile ilgili görüştüğümüz Çakmakçayır Mahallesi Muhtarı Turhan ÇETİN , gazetemize şunları söyledi: “Güncelleme çalışmaları yaklaşık 8 ay sürdü. 2600 adet tapumuz bulunuyor. Parsel ada numaraları yenilendi ve tüm tapuların asılları tutanak altına alındı.  Tüm yerler 2020 yılında ve Uçak ile fotoğraflanarak , statik ölçüm sistemiyle güncellendi. Yeni yollar açıldı , idari yollar açıldı. Armutluklar , Dedekorusu , Tepetarla , Döllükler , Sopadere , Masıtlar  mevkilerinde planlanan yaklaşık 10 km. lik idari yollar da açıldı , adalar ayrıldı.  Arsa , Tarla ve Bahçe v.s. yeni tapulara , yaklaşık olarak 6000 adet imza atıldı.  Ücretsiz olarak dağıtılacak olan yeni tapuların , Nisan 2021 de dağıtılmasını planlanıyoruz.  Mart ayı itibariyle , Terzialan /Çakmakçayır 2020 Kadastro düzenleme ve çalışmaları kapsamında Kadastro yol ve idari yol açma çalışmalarımız çok şükür kazasız belasız tamamlandı.  Bu vesileyle , Terzialan Belediye Başkanımız Tuncay GÖYMEN’e , Harita Teknikeri İbrahim Bey’e ,  6 Aydır birlikte çalıştığımız Bilirkişi Heyetime , Çan Linyit İşletmeleri Müdürlüğüne , Çan Ak Parti İlçe başkanlığına ,  Dozer Operatörümüz Fikri YILMAZ başkanıma ,  Çakmakçayır Muhtarlığı Azalarıma , Terzialan Belediye Encümenleri çalışanları ve arazide çalıştığımız Levent AŞICI abime , arazi sahiplerine  çok TEŞEKKÜR EDİYORUM” dedi.
Bizde , fedakarca 7/24 hizmet veren sayın Çakmakçayır Mahallesi muhtarımız Turhan ÇETİN‘i ve bilirkişi heyetini ve de tüm emeği geçenleri canı gönülden tebrik ediyoruz. 
ÇANAKKALE VALİLİĞİ
KADASTRO MÜDÜRLÜĞÜ
Tarih : 08.06.2020
Konusu : Güncelleme Çalışmaları(Bilirkişiler)
– Turhan ÇETİN : Terzialan/Çakmakçayır Mahallesi Muhtarı
– Salim ORTA  : Bilirkişi
– Halil DURGUN : Bilirkişi
– Ahmet CANDAN : Bilirkişi
– Ekrem ARABACI : Bilirkişi
– İbrahim BİLGİN : Bilirkişi
– Fevzi KINALI : Bilirkişi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir