ZEYBEKÇAYIR’LI GÜNEYDOĞU GAZİSİ TOPRAĞA VERİLDİ

GENEL SAĞLIK YAŞAM
588 Defa Okundu

 

ZEYBEKÇAYIR'LI GÜNEYDOĞU GAZİSİ TOPRAĞA VERİLDİ.

 

GATA’da 1989 yılından bu yana tedavi görürken , Çarşamba günü Şehit olan Güneydoğu gazisi Kemal Aydın, Çanakkale’nin Çan ilçesine bağlı Zebekçayırı köyünde toprağa verildi.

 

1989 yılında Hakkari Çukurca Jandarma Komutanlığı’nda henüz 20 yaşında vatani görevini yaparken bir çatışma sonrası gazi olan ve belden aşağısı tutmayan Çanlı Gazi Kemal Aydın’ın , tedavi gördüğü Ankara TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’nde  , 12 Temmuz 2017  Çarşamba günü , 48 yaşında , yaşama gözlerini yumdu.

 

13 Temmuz 2017 Perşembe günü , öğle namazına mütaakip , Zeybekçayır Köyünde defnedilen Gazi Kemal Aydın'ın cenazesine  , Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral İzzet Çetingöz, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanlığı Merkez Komutanı Albay Necmettin Sarı, İl Jandarma Komutanı Albay Necmi İnce, Çan Kaymakamı Adil Karataş, Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Baba Halil Aydın metanetini korumaya çalışırken, şehidin naa’şı , Çan Müftüsü Hüseyin İlbay’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından toprağa verildi.

 

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir